W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć dobrego oświetlenia - odpowiedniego do nauki, ale również do odpoczynku i zabawy. Wybór właściwych lamp nie jest prosty, ponieważ muszą być z jednej strony funkcjonalne, a z drugiej dekoracyjne - żeby ładnie się prezentowały w pokoju dziecka.

Lampy sufitowe czy oświetlenie boczne są najlepsze dla codziennego funkcjonowania. W pokoju dziecięcym powinniśmy jednak zamontować także oświetlenie orientacyjne - pomagające w poruszaniu się wieczorem czy w nocy. Dzieci często proszą, żeby zostawić światło zapalone przez całą noc - lampki muszą więc być energooszczędne, przyciemnione (żeby nie przeszkadzały w spokojnym śnie) i jednocześnie nie zbyt ciemne, żeby dziecko mogło spokojnie wstać na przykład do łazienki.

Lampki często oddalają dziecięce strachy. Muszą pełnić więc kilka funkcji jednocześnie - a to oznacza, że trzeba je wybierać z głową, zamontować ich kilka i to w porozumieniu z dzieckiem, które przecież będzie z nich najczęściej korzystać. W naszym sklepie jest mnóstwo produktów przeznaczonych specjalnie do pokoju dziecięcego - warto przejrzeć je wszystkie wraz z dzieckiem, żeby zapewnić mu solidne oświetlenie do odrabiania zadań, do zabawy, ale również do odpoczynku po intensywnym dniu.

W tej kategorii znajdą Państwo lampy wiszące dla dzieci, plafony dla dzieci, kinkiety dla dzieci, projektory, lampy ledowe dla dzieci, lampy nocne oraz inne oświetlenie do pokoju Twojego dziecka.

Lampy dla dzieci

  • promocja
  • promocja
  • promocja

Lampy do pokojów dziecięcych

Dziecko wnosi do każdego domu dużo radości i śmiechu. Mimo że dzieciaki są energiczne, wszędzie ich pełno, to jednak najchętniej spędzają wolny czas w swoim pokoju. Dlatego też tak ważne jest, by w odpowiedni sposób urządzić dziecku przestrzeń do zabawy, nauki i wypoczynku w jego własnym pokoiku.

Oświetlenie w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy to bardzo charakterystyczne miejsce w każdym domu. Taki pokój jest bardzo kolorowy, często zagracony, rzadko panuje w nim idealny ład. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pokój dziecka pełni kilka funkcji jednocześnie. Ma on służyć do wypoczynku po całym dniu spędzonym na zabawie, ma też stwarzać warunki do nauki i pracy dziecka, a także musi w nim być miejsce na dobrą i bezpieczną zabawę. Aby pokój ten mógł pełnić te wszystkie funkcje naraz, musi się w nim znaleźć odpowiednie oświetlenie.

 

Jakie oświetlenie będzie pasować do pokoju dziecięcego?

W pokoju dziecka powinno się znaleźć kilka rodzajów oświetlenia. Najważniejsze jest główne oświetlenie w postaci lampy sufitowej. Taka lampa powinna być duża i kolorowa, dobrze jeśli będzie odzwierciedlać upodobania i zainteresowania dziecka. Bardzo ciekawą propozycją w tej kwestii są lampy wiszące w kształcie serca, smoka, motyla, wróżki, żabki czy słoneczka. Wybór w tej kwestii jest przeogromny, łatwo więc można wybrać odpowiednią lampę dla swojej pociechy. Wysokość lampy wiszącej powinna być dopasowana do wysokości całego pomieszczenia, tak by nie utrudniała poruszania się po pokoju. Zwykle ma ona kabel, który pozwala dopasować jej długość do warunków pomieszczenia.

Kinkiety ścienne w pokoju dziecięcym

Poza dużą lampą wiszącą, warto w pokoju dziecięcym zamontować także kilka kinkietów ściennych. Tego typu lampki dziecięce nie są zbyt drogie, a dają bardzo przyjemne, ciepłe światło. Idealnie nadają się na popołudniową porę, stwarzają w pomieszczeniu intymny i przytulny nastrój. Kinkiety ścienne do pokoju dziecięcego są kolorowe i często posiadają motyw bajkowy. Mają one oświetlenie ledowe, przez co są energooszczędne i wydajne. Do tego bez problemu można znaleźć kinkiety z czujnikiem ruchu, dzięki temu dziecko nawet jeśli będzie musiało wstać z łóżka w nocy, będzie miało dobrze oświetlony pokój.

Projektory led do pokoju dziecięcego

Bardzo interesującą propozycją do pokoju małego i dużego dziecka są projektory led. To bardzo specyficzne lampy, które są jednocześnie ciekawą ozdobą pokoju. Po załączeniu taki projektor obraca się wkoło, emitując przy tym obraz świetlny, który wyświetla się na wszystkich powierzchniach w pokoju, głównie na ścianach. Wszystko zależy od tego, w którą stronę skieruje się promień światła. Takie projektory bardzo się dzieciom podobają, bo mogą one wyświetlać różne rzeczy. Dla najmłodszych są polecane projektory emitujące sceny z bajek, zaś dla nieco starszych dzieci warto kupić lampki, które wyświetlają na suficie gwiazdy. Światło takiej lampki nie jest rażące, wręcz przeciwnie jest delikatne i rozproszone.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl